Blog, Page 8

Kako ohraniti barvo oblačil

Ali vam ni všeč, ko vaša najljubša majica, pulover ali krilo postopoma izgubijo svoj prvotni odtenek? Spreminjanje barve lahko občutno upočasnite, da boste v njih lahko uživali čim dlje. Svetovali vam bomo, kako pravilno oprati oblačila in v kakšnem stanju, da ohranite njihovo barvo.

 

Razvrstite temna, barvna in svetla oblačila

Prvo načelo, ki vam bo pomagalo ohraniti barvo oblačil, je, da jih pred pranjem razvrstite. Bele kose je treba v pralni stroj dajati ločeno. V nasprotnem primeru se vam lahko zgodi, da jih boste zlahka vzeli ven z barvnim odtenkom drugih oblačil ali celo z madeži.

Črne in temne barve lahko v pralni stroj vložite skupaj. Tudi oblačila v svetlejših odtenkih. S skupnim pranjem istih barv preprečite tako neželene madeže kot tudi izgubo barve. Tudi obračanje oblačil narobe pomaga zaščititi barve. Ena od številnih prednosti parfumov za perilo Giovani® je, da pomagajo ohranjati oblačila živa in brez bledenja.

Preverite oznake

Tudi etikete na oblačilih vam bodo veliko povedale o tem, kako jih je treba oprati. Povedale vam bodo, ali jih lahko daste v pralni stroj in kakšno temperaturo morate izbrati. Če se boste držali priporočene temperature, boste preprečili bledenje barv in neželene spremembe oblike. Na splošno so višje temperature primerne za pranje bombaža, nižje pa za pranje sintetike in mehkejših materialov. Nato boste ustrezno izbrali program pranja.

 


Prijetno dišeče perilo ne le, ko ga vzamete iz pralnega stroja, temveč tudi potem, ko je že dlje časa v vaši omari. To je cilj, ki ga želi doseči vsaka gospodinja. Poleg ustreznega pralnega sredstva, temperature in načina pranja morate dodati tudi primerno pralno sredstvo kot nadomestek mehčalca tkanin, ki ne poskrbi le za barvo oblačil, temveč tudi za dolgotrajen vonj. Za intenziven in dolgotrajen vonj so primerni parfumi za perilo Giovani®.

Izdelani so iz zgoščenih dišavnih esenc. Zaradi njihove visoke vsebnosti bo vaše perilo ohranilo pridobljen vonj tudi po sušenju oblačil v sušilnem stroju. Parfum za perilo se uporablja v miniaturni količini 5 ml na 4 kg perila. Parfum se nato spusti v veliko količino vode pri primerni temperaturi in se običajno s 4 kg perila pere več kot eno uro. V pralnem stroju se parfum zelo dobro in hitro raztopi. Zato za njim ne ostanejo ostanki ali madeži. Parfumi za perilo so primerni za vse vrste tkanin. Njihova majhna količina ob uporabi ne onesnažuje pralnega stroja in pomaga pri ohranjanju barve vaših oblačil.

Kako ohraniti barvo oblačil


Za belo perilo izberite pralni prašek s posebnimi belilnimi sestavinami, ki pomagajo odstraniti tudi močnejšo umazanijo z vaših oblačil. Za barvne kose vsekakor uporabite pralni prašek, namenjen barvnemu perilu, ki vsebuje sestavine za zaščito barv.

Želite, da vaša črna majica sčasoma ne bi postala siva? V ta namen so primerni tekoči pralni praški, ki vsebujejo sestavine za črna oblačila. Za občutljive tkanine, kot sta volna ali svila, boste potrebovali poseben izdelek. Upoštevajte tudi priporočeno doziranje, ki ga najdete na embalaži.

Razlika je lahko v odmerjanju praška za zelo umazano perilo. Kot smo že omenili, naša Giovani® olja za pranje perila vsebujejo sestavino, ki poskrbi, da vaše perilo tudi po pranju ostane polno življenja in barv.

Pranje v hladni vodi

Še en način, kako pri pranju ohraniti barvo oblačil, je, da jih operete v hladni vodi. Ta metoda je nežna do vaših oblačil, pa tudi do vaše denarnice. Poleg barve hladna voda pomaga preprečevati krčenje in krčenje tkanin, ne pušča madežev in je okolju prijazna. Ne pozabite pa, da se morajo nekatera oblačila znebiti vonjav, bakterij ali madežev, zato morate pri pranju uporabiti višjo temperaturo. To so običajno brisače ali posteljno perilo.

Kako pogosto je treba prati

Kako pogosto moramo prati, je odvisno od več dejavnikov, kot so vrsta oblačil, dejavnosti in osebne preference. Spodnje perilo, nogavice, kopalke in oblačila za vadbo je treba oprati po vsaki uporabi. Posteljno perilo je treba oprati enkrat na teden, brisače pa po tretji do četrti uporabi. Brisače je treba uporabiti med 4. in 4. uporabo. Kavbojke, kratke hlače in hlače je treba prati redkeje. Interval je približno na vsake 3-4 uporabe, pri čemer je pomembno, da ste pozorni na material in obrabo tkanin. Sezonskih oblačil, kot so plašči, kape, šali in rokavice, ni treba prati pogosteje kot vsakih nekaj tednov ali po koncu sezone. Najpomembnejša stvar, ki si jo je treba zapomniti, je, da znoj igra pomembno vlogo, torej če se bolj potite, morate oblačila prati pogosteje.

 

Kaj je parfum za perilo

V današnjem hektičnem času, ko poskušamo slediti hitremu tempu življenja, je pomembno, da imamo dišeče in sveže perilo, ob katerem se počutimo prijetno in čisto. Pranje s parfumi za perilo Giovani® v našo vsakodnevno skrb za oblačila in dom vnese novo dimenzijo. Nova razsežnost pranja s parfumi za ...